AnadoluJet Virtual, kısa ve orta menzil uçan bütün Infinite Flight pilotlarına açık bir sanal havayoludur. Ama, doğal olarak, bazı minimum standart şartlarımız var. İşte AnadoluJet VA'ya katılmanın şartları:

-En az 13 yaşında olmak;

-Giriş testinden en az 45/60 almak.

-Aşağıdaki başvurma formu doldurmak

-Test uçuşundan başarıyla geçmek;

-Aktif, geçerli ve iyi durumda bir Infinite Flight Community hesabına sahip olmak.

-En az seviye (grade) 2 olmak.

-Infinite Flight'da en az 170 uçuş saati.

-Infinite Flight'da en az 85 iniş.

Adım adım AnadoluJet Sanal'a katılma süreci:

1) Havayoluna katılmak için minimum gereksinimleri karşıladığınızdan emin olunuz.

2) Başvurma formunu doldurunuz.

3) En geç 72 saat sonra (anormal bir durum olmadıkça çok daha kısa bir sürede) size AnadoluJet Sanal Havayolu hakkında detaylı ve bilgilendirici bir mail göndereceğiz. O mailda geçmeniz gereken testin linki ve gerçekleştirmeniz gereken test uçuşunun detayları da dahil olmak üzere AnadoluJet Sanal hakkında bir çok bilgi olacak. Lütfen dikkatlice okuyun ve anlamadığınız bir şey olursa bize sorun.

4) Öncelikle sınava giriniz. Sınavdan 45/60 veya üzeri bir not alırsanız geçmiş olursunuz.

4b) Eğer sınavdan kalırsanız, üç seçeneğiniz olacak; birinci seçenek pilot adaylığından çekilmek, ikinci seçenek sınava bir kez daha girmek, üçüncü seçenek de adminlerimiz ya da baş kaptan pilotlarımız tarafından verilen kısa bir eğitim sürecine girmek. Dikkat; sınavdan ikinci kez kalırsanız bir daha başvurmak için 3 ay beklemeniz gerekecektir!

5) Bizden sınavı geçtiğinizin teyidini aldıktan sonra, mailda detayları verilen test uçuşunu gerçekleştiriniz.

6) O test uçuşunu bize mail aracılığıyla gönderin ("Replays" kısmında "Share Replay" seçeneğinden).

7) Biz test uçuşunuzun tekrarını izleyeceğiz ve, pilotluk becerilerinizin sorunsuz olduğuna kanaat getirirsek, test uçuşunu geçmiş sayılacaksınız ve AnadoluJet Sanal'a katılmış olacaksınız!

7b) Eğer test uçuşundan kalırsanız ya pilot adaylığından çekilebilirsiniz ya da adminlerimiz veya Baş Kaptan Pilotlarımız tarafından verilen bir eğitime girebilirsiniz.

Test uçuşu nedir, ne işe yarar?

Test uçuşu bizim, pilot adayının pilotluk becerilerinin havayoluna katılmak için ya da bir sonraki kademeye terfi etmek için yeterli olup olmadığını görmemizi sağlayan bir sistem. Test uçuşunda rotanıza, uçuş planınıza, uçuracağınız uçağa ve uçuş koşullarına önceden önceden biz karar veriyoruz. O koşullardaki performansınıza bağlı olarak hazır olup olmadığınıza karar veriyoruz.

Havayolumuza katılmak için lütfen bu formu doldurun: